Badia del Vallès amb l'esport AGENDA ACTIVITATS INSTAL·LACIONS ENTITATS TRAMITS LA NIT DE L'ESPORT ACTIVITATS D'ESTIU
Botó que mostra/amaga menú lateral
Notícies
La VII Nit de l´Esport creix i ret homenatge a l'esport badienc
Foto de família de la VII Nit de l'Esport
Divendres 28 de setembre va tenir lloc la cerimònia de lliurament de premis de la VII edició de la Nit de l´Esport de Badia del Vallès, que va tenir lloc al Pavelló Esportiu.

La gala va tenir com a mestre de cerimònies el Carles Ventura, que n’ha estat el presentador els darrers anys. L’acte va comptar amb la presència de gerent de Serveis d’Esports de la Diputació de Barcelona, Jordi Cavero; el regidor d’Esports de Barberà del Vallès, Francisco Blanco, l’alcaldessa de Badia del Vallès, Eva Menor i el regidor d’Esports, Josep Martínez, que van ser els encarregats de lliurar els trofeus, així com la pràctica totalitat de regidors i regidores dels diferents grups municipals que conformen el Ple de l’Ajuntament. Tots ells, acompanyats pels protagonistes de la nit, els i les esportistes nominats/ades, i les seves famílies.

El jurat encarregar de decidir els premiats estava format per Marta Garrancho, del Club Natació Badia; Samuel Aranda, del Club Deportivo Badia i Viu l’Esport; Jonathan Nontoya, del Club Bàsquet Nou Badia; Blas González, del Club Judo Badia, Paulo Sánchez, del Club Karate Badia; Juan Manuel Misas, del Club de Futbol Veteranos de Badia; Luis Grima, del Club Triatló Badia; Marc Fortuny, de la Federació Catalana de Judo, i Míriam i Sara, del Club Patinatge Badia.

La gala va estar amenitzada per les actuacions del Club Rítmica Badia, del club Aikido Makoto i del grup de balls urbans Més que Esport.

Pel que fa al palmarès de la gala, va quedar així:

Menció Especial
Núria Álvarez

Premi Entitat
Roger Yáñez (Club Judo Badia)
Esaú Pérez (Club Triatló Badia)
Juan Antonio Cañamero (Club Veterans de Futbol Troya)

Millor entrenador
Guanyador: Héctor González (director tècnic del Club Judo Badia)
2n classificat: Carlos Santos (Club Natació Badia)

Millor esportista màster
Guanyador: Jonathan Arquillo (Club Judo Badia)
2n classificat: Manel Hernández (Club Judo Badia)

Menció a la superació personal amb diversitat funcional
Yeray Carmona (waterpolo)
Mariano Terrados (gran aficionat al futbol)

Millor àrbitre
Guanyadora: Noe Donato
2n classificat: Héctor González

Millor entitat
Guanyador: Club Triatló Badia
2n classificat: Club Judo Badia
3r classificat: Club Patinatge Badia

Millor promesa esportiva
Guanyadora: Valle González (Judo)
2n classificat: Ahmed Akhdim (Karate)
3r classificat: Joel Martín (Taekwondo)
4t classificada: Andrea Granado (Gimnàstica Artística)
5è classificat: Eric Salguero (Futbol)
6è classificat: Jesús Oviedo (Tir Olímpic)
7è classificat: Joel Flores (Tir Olímpic)

Millor equip
Guanyador: Equip Mini C.B. de Bàsquet
2n classificat: Equip Absolut A de Waterpolo

Millor esportista individual
Guanyadora: Marian Polo (Club Natació Badia)
2n classificat: Yeray Ferragut (Club Judo Badia)
3r classificada: Paula Sánchez (Club Karate Badia)
4t classificada: Sofía Martín (Club Karate Badia)
5è classificat: Joel Martín (Federació Catalana de Taekwondo)
6è classificat: Jesús Oviedo (Club Tir Olímpic Sabadell)
7è classificat: Adrián García (Club Deportivo Badia del Vallès)
8è classificat: Joel Flores (Club Tir Olímpic Sabadell)

La VII Nit de l’Esport de Badia del Vallès va ser organitzada per l’Ajuntament de Badia del Vallès, amb la col·laboració de les entitats esportives del municipi i del Club de Fotografia del municipi.

Publicat el 01.10.2018
COMPARTIR
Comparteix al FacebookCompartir a Twitter
^